SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
Piletiinfo
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused

Kino Kannel

Ooperi "Võluflööt" ülekanneAjakava
K 17. jaanuar 18:00
Sisututvustus:

VÕLUFLÖÖT

Wolfgang Amadeus Mozart
Libreto Emanuel Schikaneder

Ooper kahes vaatuses
Saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega ja eestikeelse kavalehega.

Ooperi ülekanne Võru kinos Kannel 17. jaanuaril kell 18:00.
Ülekande salvestus Milano Teatro alla Scala ooperiteatrist.

Pilet 10 € / 8 €.

OSTA PILETID PILETILEVIST

Pikkus 3 tundi 15 minutit koos vaheajaga.

Meeskond
Dirigent - Ádám Fischer
Lavastaja - Peter Stein
Lavakunstnik - Ferdinand Wögerbauer
Kostüümikunstnik - Anna Maria Heinreich
Valguskunstnik - Joachim Barth
Koorimester - Johannes Stecher
Koor - Teatro alla Scala koor
Orkester - Teatro alla Scala orkester

Osades
Papageno - Till Von Orlowsky
Tamino - Martin Piskorski
Pamina - Fatma Said
Öökuninganna - Yasmin Özkan
Sarastro - Martin Summer
Monostatos - Sascha Emanuel Kramer
Esimene neiu - Elissa Huber
Teine neiu - Kristin Sveinsdottír
Kolmas neiu - Mareike Jankowski
Papagena - Theresa Zisser
Esimene preester - Philipp Jekal
Teine preester - Thomas Huber
Relvakandjad - Francesco Castoro, Victor Sporyshev
Kolm orja - Marcel Herrnsdorf, Tenzin Chonev Kolsch, Thomas Prenn

Sisukokkuvõte
Tegevus toimub kujuteldavas iidses Egiptuses.

Esimene vaatus
Mägine maastik, eemal asub tempel
Saabub kütiks riietunud Tamino, kellele järgneb võimas madu. Šokeeritud Tamino minestab. Templist väljuvad kolm õuedaami. Nad tapavad mao, imetlevad noort printsi ja jooksevad Öökuningannat hoiatama. Tamino tuleb taas teadvusele ja on hämmastunud, et madu on surnud. Ta usub, et võlgneb selle eest tänu vilet mängivale ja linnuks riietunud Papagenole, kes just on saabunud. Papageno ei eita tegu, kuid saab selle eest koheselt karistatud. Naasevad kolm neidu, kes sulgevad ta suu kuldse tabalukuga. Neiud näitavad Taminole Öökuninganna tütre portreed, kelle ilu paneb mehe südame lõõmama. Kahjuks aga on tütre röövinud maag Sarastro.

Tütre välimusest lummatud Tamino lubab naise päästa. Kolm neidu annavad talle kuldse võluflöödi ja vabastavad Papageno suu. Nad annavad Papagenole käsu Taminot kuni Sarastro lossini saata ja annavad talle kasutamiseks võlukellukesed.

Sarastro palee
Pamina on üritanud Sarastro käsualuse Monostatose käest põgeneda, kuid julm maur on ta kätte saanud ja viib teda tagasi lossi. Papageno nägemisest hirmunud Monostatos põgeneb. See annab Papagenole võimaluse Paminale läheneda ning talle teada anda, et neiu ema saatis tema ja noore printsi Paminat päästma. Pamina ja Papageno põgenevad koos.

Mets
Saabuvad kolm lapsvaimu ja Tamino. Näha on Isise templit. Templi kaks ust, Põhjuse ja Looduse, on suletud. Kuid kolmas, Tarkuse uks avaneb ja sellest väljub preester, kes selgitab Taminole, et Sarastro pole õel maag, vaid ta soovib Paminat oma ema mõju eest kaitsta. Preester kinnitab printsile, et neiu on elus. Tamino ja Papageno, kellega on Pamina kaasas, asuvad üksteist metsast otsima ja kasutavad enda kuuldavaks tegemisel kaasasolevaid pille. Monostatos ja tema mehed saavad Papageno ja Pamina peaaegu kätte, kuid neid päästavad Papageno võlukellukesed. Ilmub Sarastro. Pamina palub temalt põgenemise eest andestust ja selgitab põgenemise põhjuseid. Sarastro teatab, et on valmis Pamina loovutama neiu väärilisele printsile, kuid kes ei tohi teda kunagi oma ema juurde lasta. Saabub Monostatos, kes on Tamino kätte saanud. Prints ja neiu, kes näevad üksteist esimest korda, langevad teineteise käte vahele. Monostatos, kes küsib oma teenete eest tasu, saab hoopis karistada.

Teine vaatus
Palmisalu
Sarastro ütleb preestritele, et Tamino on valmis läbima katsumused, mis juhatavad ta valgustatuse juurde ja võimaldavad tal Paminaga abielluda.

Tempel
Kindlameelne Tamino ja hirmul Papageno valmistuvad esimeseks katseks, milleks on vaikimiskatse. Üksindusse jäetuna läheneb neile kolm neidu, kes Öökuninganna käsul meelitavad neid ettevõtmisest loobuma, kuid asjatult.

Aed
Monostatos hiilib magava Pamina juurde ja üritab teda suudelda. Siseneb Öökuninganna, et oma tütart kaitsta. Pamina viskub lohutuseks oma ema käte vahele, arvates, et katsetesse süüvinud Tamino on ta hüljanud. Öökuninganna annab oma tütrele pussnoa, millega Sarastro tappa. Vestlust pealt kuulnud Monostatos väänab neiul noa käest ja ähvardab salasepitsuse paljastada. Saabub Sarastro, kes ajab Monostatose minema. Ta kinnitab neiule, et mitte kättemaks, vaid armastus teeb naise õnnelikuks.

Tempel
Tamino ja Papageno jätkavad katsetega. Ilmub vanamoor, kes nimetab end Papagenaks. Pärast Papagenoga rääkimist haihtub ta kõuekärgatuse saatel. Taevasse ilmub laud söögi ja joogiga, mille abil saavad katsealused end enne jätkamist kosutada. Tamino flöödimängu peale tuleb kohale Pamina, kuid tema armastatu on andnud vaikimisvande. Sügavalt haavunud Pamina üritab enda elu lõpetada, kuid kolm lapsvaimu päästavad ta ning kinnitavad, et mehe tunded tema vastu pole kahanenud. Tamino jätkab ja teda ootavad ees tule- ja veekatsed. Pamina järgneb talle ning soovitab tal mängida võluflööti. Koos õnnestub neil katsed läbida.

Aed
Papageno on ahastuses, kuna tal õnnestub nooreks ja ilusaks muutunud Papagenat näha vaid viivuks, enne kui naine haihtub. Kellukeste heli peale ilmub Papagena tagasi.

Kivine maastik
Öökuninganna koos Monostatose ja kolme neiuga üritavad salaja templisse hiilida ning Sarastro mõrvata. Kuid maavärina tagajärjel tekib maasse lõhe, mis nad neelab.

Päikesetemplis
Troonitud ja preestritest ümbritsetud Sarastro tähistab koos Tamino ja Paminaga valguse võitu pimeduse üle.
 

http://vorukannel.ee/files/v%C3%B5lufl%C3%B6%C3%B6t500px.jpg

Lingid:
 
Kultuurikalender
oktoober 2020
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< septnov >

Üritused e-postile: