SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: VÄÄRTFILMIPÄEVAD
Kuupäev: 15.01.2007-21.01.2007
Kell: 19:00
Koht: kinosaal
Ürituse kirjeldus:
esmaspäev, 15. jaanuar
JÄINE LINN
Rezhissöör Aku Louhimies
Jäine linn” on ühe põhjamaise perekonnasuhte kroonika, toimumispaigaks härmas ja kalk Helsingi. Kui Veli-Matti ja Hanna abielu karile jookseb, kolib mees äärelinna korterisse. Ebaõnn jälitab teda igal sammul – ta kaotab töö taksojuhina, kohus ei luba tal kohtuda oma kolme lapsega ning napakas naaber tüütab meest iga päev mõttetu kardinaprobleemiga. Ühel päeval on Veli-Matti kannatustel mõõt täis ning juhtub midagi kohutavat.
Film võitis Karlovy Vary filmifestivalil kolm auhinda ning Aku Louhimies tunnistati Flandria filmifestivalil hiljuti parimaks režissööriks.

teisipäev, 16. jaanuar
TÜHI MAJA
Rezhissöör Kiom Ki-Duk
Kodutu Tae-suk elab justkui fantoom: ta külastab maju ja kortereid, kus parasjagu kedagi kodus pole. Ta ei varasta ega lõhu midagi ära, vaid on nagu hea vaim, kes magab teiste inimeste voodites, nakitseb nende külmkappidest veidi toitu ja tasub võõrustamise eest pesupesemise või väikeste remonditöödega. Endine kaunis modell Sun-hwa on muutunud närtsivaks surmavarjuks, sest jõhkardist abikaasa hoiab teda jõukas ning uhkelt ehitud häärberis vangis. Tae-suki ja Sun-hwad seob sarnane saatus. Nende kummagi nähtamatu eksistents ei jäta maailma ühtki jälge, kuna nad tegutsevad üksnes kummituslikus vaikuses ja anonüümsuses.
”Tühi maja” võitis eelmisel Veneetsia festivalil neli auhinda, sh ka kriitikute FIPRESCI preemia ja režissööri eriauhinna.
Ning 8. Pimedate Ööde Filmifestivalil sai "Tühi maja" žürii auhinna parima režissööritöö eest, Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhinna, Postimehe žürii auhinna ning publiku auhinna.

kolmapäev, 17. jaanuar
USTAV AEDNIK
Rezhissöör Fernando Meirelles:
Ma ei tea siiamaani, kas tegu on poliitilise/eksistentsiaalse thrilleri või armastuslooga. Mind ahvatles selle projektiga liituma võimalus Aafrikas filmida. Stsenaarium toob vaatajani ühe killukese kontinendi vastuolulisusest, kus ühest küljest töötab hästi rahvusvaheline abiprogrammide süsteem, aga teisest küljest kasutatakse Aafrikat jultunult ära. Imponeeris ka USTAVA AEDNIKU imekaunis armastuslugu, kus mees hakkab oma abikaasat armastama ja mõistma alles pärast viimase surma.
Fernando Meirelles, režissöör

neljapäev, 18. jaanuar
LEMMING
Rezhissöör Domunik Moll
Noor insener Alain kolib oma abikaasa Bénédicte’iga teise linna, et alustada tööd uues ametis. Õhtusöök bossi ja tema naise seltsis kujuneb noortele ehmatavaks ja ebameeldivaks kogemuseks, sest härra ja proua Pollocki suhetes valitseb avalik vaen. Järgmisel päeval leiab Alain köögi ummistunud äravoolutorust koolnud närilise. Sammhaaval hakkavad müstiline leid ja eelmise õhtu kohutav etteaste sürreaalsel viisil omavahel kokku jooksma…

reede, 19. jaanuar
VARJATUD
Rezhisöör Michael Haneke
Nagu Haneke teostele kohane, algab film keskklassi perekonna mugavast ja enesega rahulolevast idüllist, mida seekord rikub teadmine, et keegi on tänavalt nende kodu filminud.

laupäev, 20. jaanuar
AEG LAHKUDA
Rezhissöör Franeois Ozoni
Arstil on noorele fotograafile Romainile halbu uudiseid. Homoseksuaalse mehena arvab viimane, et moodne suguhaigus on temani jõudnud, ent tegelikult tuleb noormehel peagi hoopis pidurdamatule vähile alla vanduda. Oma diagnoosiga üksi jäänud, alustab Romain ettevalmistusi lahkumiseks. AEG LAHKUDA on teine episood Prantsuse andekaima filmimehe François Ozoni surma ja leina triloogiast. Triloogia esimest osa ”Liiva all” nägi ka PÖFFi publik 2001. aastal. Algselt sotsiaalkomöödiatega silma paistnud režissöörist on kasvanud hoopis mitmekülgsema kino viljeleja, kes on toonud raevuka surmateema melodraama žanrisse.

FILMIPÄEVADE ERI: ANALYSIS unplugged
laupäeval, 20. jaanuaril kell 21 . Analysis teeb oma lemmiklugusid akustilisemas seades. Pääse 35 krooni. Väärtfilmipäevade kinopilet kehtib vabapääsmena!

pühapäev, 21. jaanuar
VOLVER
Rezhissöör Pedro Almodovar
“Volver” räägib režissööri sünnikoha kultuurist, kus surnud ja elavad eksisteerivad koos, sest manalateele läinud inimesi hoitakse rikkalike ja inimlike traditsioonidega igavesti enda keskel. Filmis leidub sadu detaile Hispaania külaelust, sealsete inimeste kommetest ja suhetest. „Volver” tõrjub klišeesid „mustast” Hispaaniast ning näitab meile Hispaaniat, mis on spontaanne, lõbus, vapper, toetav ja õiglane.

UUS EESTI DOKUMENTAALFILM "LAULEV REVOLUTSIOON" - Eestimaa iseseisvumise lugu
R 19. jaanuar kell 21:00
L 20. jaanuar kell 17:00
P 21.jaanuar kell 17:00
 
Täpsem info/kontaktandmed:
Seansside algus kell 19:00.

<<Tagasi
 
Kultuurikalender
november 2022
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
< oktdets >

Üritused e-postile: