SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: KUUSALURAHVA TEATRI etendus "TEISE MEHE PEA". Lavastaja Tõnu Tamm.
Kuupäev: 29.03.2015
Kell: 16:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

KUUSALURAHVA TEATRI etendus

"TEISE MEHE PEA"

Marcel Aymé

Komöödia kahes vaatuses.

Lavastaja Tõnu Tamm

Kuusalurahva Teater on seltskond rõõmsameelseid inimesi, keda ühendab kirg näitemängu vastu ning kes soovivad seda ka teistega jagada. Ehkki näitemängu on Kuusalus tehtud siinse rahvamaja raja­mi­sest (1905. aastal) saati ning isegi varem, tegutseme selle nime all alates 2011. aastast, kui meie juhendajaks tuli Tõnu Tamm, kelle käe all on lavaküpseks saanud kolm lavastust.
Esimesena sai lavaküpseks ameerika kirjaniku Edward Albee rahast või õigemini sellega kaasnevatest negatiivsetest mõjudest kõnelenud must komöödia „Kõik aias“, mis esietendus 2012. aasta kevadel.
2013. aastal tõime lavalaudadele Soome näitemänguklassikasse kuuluva Maria Jotuni kirjutatud ning armastuse keerdkäikudest kõn­leva külajandi „Mehe küljeluu“.„Teise mehe pea“ on meie kolmas lavastus, mis esietendus Kuusalu rah­va­majas 5. juunil 2014. aastal.

Meid – esinemisi, uudiseid ja kõmu –  saab jälgida Facebookis: www.facebook.com/KuusalurahvaTeater

 Marcel Aimé näidend „Teise mehe pea“ (originaalis pr.k. „La tête des autres“, 1956) ilmus eesti keeles esmakordselt Loomingu Raamatukogus nr. 39 1962. aastal.
Raamatu eessõnas kirjutas näidendi tõlkija Lennart Meri järgmiselt: „Marcel Aymé kuulub (XX sajandi) prantsuse kirjanike vanemasse põlvkonda. Tema esimesed romaanid (näiteks „Roheline mära“ jt) ilmusid 30-de aastate alguses ning andsid prantsuse kirjandusteadusele põhjust liigitada teda pessimistide hulka. Talle heideti ette huumori kalki ükskõiksust ja brutaalsust. Need etteheited kaotavad oma teravuse, kui arvestame, et Marcel Aymé sõjaeelse loomingu kangelasteks olid enamasti prantsuse provintslikud väikekodanlased, keda ta kujutas nende väikluses, silmakirjalikkuses ja riivatuses, säästmata kõige paksemaid värve.
Alates viiekümnendaist aastaist kirjutab Marcel Aymé peamiselt näidendeid. Need on toonud talle laialdase ja põhjendamatult skandaalse kuulsuse.
„Teise mehe pea“ ilmumise puhul kirjutas tuntud Pariisi advokaat Floriot: „See on inetu kirjutis, mis püüab laimata kohtuametnikke nende perekonnaelu ründamisega, nende aususe kahtlustamisega.“
Marcel Aymé naeruvääristab väikekodanluse silmakirjalikke ja suhtelisi moraalinorme, millest kodanlaste arvates inimesed peaksid juhinduma oma avalikus ja isiklikus elus, kuid millest nad ise pidevalt ja hoolimatult üle astuvad. Hüperboolne käsitluslaad võib jätta mulje, nagu püüaks kirjanik absolutiseerida maailma pahelisust ja korruptsiooni. „Aus inimene on tõesti üksi,“ ütleb näidendi peategelane, ning pahelisuse näilist paratamatust põhjendab teine: „Ülekohus elab meie sees, meie veres, meie lihas.“
Marcel Aymé rikkalikust draamaloomingust on „Teise mehe pea“ tuntuim, seda on mängitud enam-vähem kõigis maailma osades.“ Eesti teatritest on meile teada olevalt mänginud „Teise mehe pead“ Teater Vanemuine (esietendus 1995. a, lavastaja Jüri Lumiste). 2011. aastal tootis Tallinna Televisioon näidendi põhjal kuueosalise teleseriaali, mille lavastas Roman Baskin.

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Väikeses saalis.

Pääsmed hinnaga 6 € ja 4 € on müügil Võru Kandle kassas.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2022
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
< juulisept >

Üritused e-postile: