SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kontsert: Bel canto – aariad, duetid, barokkmuusika šedöövrid.
Kuupäev: 14.08.2015
Kell: 19:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

Rahvusvaheline festival XX VÕRU VASKPILLIPÄEVAD

IX Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia ja kammermuusika kursus.  

11 . august kell 19.00 (Võru Kandle kontsertsaalis)

Trompetitalendid 2015 – 9-aastastest kunstnikest noorte professionaalideni. Märt Metsla, Jaan Mesi, José Antonio Page Ramírez (trompetid), Kaspar-Oskar Kramp (tromboon)

13. august kell 19.00 (Võru Kandle kontsertsaalis)

Veneetsia karneval – särav barokk, klassika, virtuoosne vaskpillimuusika. Toomas Vana (tromboon), Neeme Ots, Aarne Ots (trompetid), Jaan Ots (klaver, trompet), Kenneth Ojutkangas (tuuba), kaastegev Eesti-Soome Brass 

14. august kell 19.00  (Võru Kandle kontsertsaalis)

Bel canto – aariad, duetid, barokkmuusika šedöövrid. Neeme Ots (trompet, flüügelhorn, piccolotrompet), Maria Melaha (sopran), Mai Ots (klaver) 

15. august kell 19.00  (Võru Kandle kontsertsaalis)

Nooruse hääled – muusikat barokist rockini. Eesti Noorte Kontsertorkester, Eesti Noorte Brass, solistid: Mihkel Kallip, Priit Rusalepp (trompetid), Tanel-Eiko Novikov (ksülofon) 

16. august kell 12.30 Võru Katariina kirikus

CD esitluskontsert. Neeme Ots (piccolotrompet, trompet, flüügelhorn), Tiia Tenno (orel)

Kavas: Tartini, Vivaldi, Hertel, Bach

**

Suveakadeemia õpetajad: Kenneth Ojutkangas (tuuba, Soome) Aavo Ots, Priit Sonn (dirigent, õpetaja-metoodik), Jaan Ots (Sibeliuse Akadeemia orkestridirigeerimise eriala magistrant), Neeme Ots (Sibeliuse Akadeemia trompeti eriala magistrant), José Antonio Page Ramírez (trompet), kontsertmeister Meeli Ots

Korraldajad: Lõuna-Eesti Puhkpillikoolitus, Eesti Noorte Kontsertorkester, Aavo Otsa Muusikastuudio. Koostööpartnerid: SA Võru Kannel, Võru Muusikakool, Võru linn.

***

Hea muusikasõber

Võrumaal on minu kodu ja isatalu ning see on üks põhjus, mille pärast tahan oma õpilaste ja sõpradega panustada siinse muusikakultuuri arengusse. Juba 1996. aastal, kui minu idee korraldada suvekool ja kontserdisari Võru Vaskpillipäevad teostus, seadsin eesmärgiks noorte puhkpillihariduse kaasajastamise. Selle nimel olen nüüd juba kahekümnendat suve Võru Vaskpillipäevadel pillimängu õpetamas ja noorteorkestreid dirigeerimas. Eelnevatel aastatel olen kutsunud Võrru õpetama ja kontserte andma maailmakuulsa Mediterranean Chamber Brass'i (2010) ning nimekaid eesti ja välismaa õpetajaid. Trompeti suveakadeemial 2015 õpetavad noored, kes on reaalselt omandanud Lääne kaasaegse pillivaldamise ja kelle mängu kuuleme 13. augustil toimuval kontserdil. Uue õppejõuna alustab José Antonio Page Ramirez.

Läinud aasta oli minu õpilastele edukas ja tahan neid esitleda 11. augustil kell 19.00 Kandles toimuval kontserdil "Trompetitalendid 2015". Oma meisterlikkust näitavad kontsertidel EMTA magistrant Priit Rusalepp, Erasmuse programmi kaudu läinud aastal Saksamaal õppinud Mihkel Kallip, Hispaanias õppinud Chris Sommer ning Võrumaa mees Märt Metsla, kes asub sügisest õppima Saksamaale. Solistide saatjana musitseerib Meeli Ots, kes on olnud kontsertmeister kõigil Võru Vaskpillipäevadel.

13. augustil toimuv "Veneetsia karneval" – särav barokk ja klassika, virtuoosne trombooni- ja trompetimuusika – pakub suurepärast muusikaelamust. Esinevad Sibeliuse Akadeemia (Helsingi, Soome) trombooni eriala magistrant Toomas Vana, trompeti eriala magistrant Neeme Ots ja orkestridirigeerimise eriala magistrant Jaan Ots ning rahvusvaheliste konkursside laureaat Aarne Ots. Kõik neli on Võru Vaskpillipäevade "veteranid" – nad on esinenud Kandle saalis alates 1996. aastast. Kontserdil on kaastegev Soome tuubavirtuoos Kenneth Ojutkangas. Võru Vaskpillipäevade programmis on uudne vokaalmuusika kontsert "Bel canto", mis toimub 14. augustil kell 19.00 Kandles. Aariaid, duette ja barokkmuusika šedöövreid esitavad Maria Melaha (sopran) ja Neeme Ots (piccolotrompet, flüügelhorn), klaveril Mai Ots. 16. augustil kell 19.00 Kandles toimuvat kontserti "Nooruse hääled", kus tehakse muusikat barokist rokini, võib nimetada solistide, ansamblite ja orkestrite paraadiks. Esinevad vaskpillisolistid, TP-Brass Pärnu Muusikakoolist Kaido Kivi juhatusel, Eesti Noorte Brass ja Eesti Noorte Kontsertorkester, milles mängivad parimad noored puhkpillimängijad Eestist. Kontserdil esineb ka 2004. a ellu kutsutud Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester. Festivali Võru Vaskpillipäevad lõpetab oreli- ja trompetimuusika –16. augustil kell 12.30 esinevad Katariina kirikus Tiia tenno (orel) ja Neeme Ots (piccolotrompet, trompet ja flüügelhorn).

Kõigile kontsertidele sissepääs on tasuta. Häid kontserdielamusi soovides,

Aavo Ots

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Kontsertsaalis.

Tasuta.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2022
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
< juulisept >

Üritused e-postile: