SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Näituste avamine: Ülo Sarapuu isikunäitus "Ülendava vaikuse laulud" ja Paul Kormašovi maalinäitus „Päevad, mis ununevad“
Kuupäev: 27.07.2015
Kell: 17:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

27.07.15 – 28.08.15 ÜLO SARAPUU isikunäitus "Ülendava vaikuse laulud"
Näituse avamine 27. juulil kell 17.
Kunstnik Ülo Sarapuu on sündinud Tartus. Ta on pärit perest, kus kunst on olnud au sees juba mitu põlvkonda. Autodidakt – kes on käinud paljude tuntud maalikunstnike ateljeedes nii Eestis kui kaugemal. Ülo arvates ei saa kunsti õppida – see anne kas on või ei ole. Võib küll õppida käsitöölist külge, kuid võime teha kunsti on sünnipärane. Lisaks andele peab olema ka tahet. Tema enda sõnul on ta maalinud kogu oma teadliku elu ja maalimine on tema jaoks kutsumus. Oma õpetajateks peab kunstnik loodust, isikliku arusaamist ja õnneliku juhust. Tema arvates on kunst seletamatu ja pilt peab vaatajas esile kutsuma emotsiooni. Maalib põhiliselt maastikke ja portreesid. Teda peetakse üheks eesti parimaks maastikumaalijaks. Oma suurteks eeskujudeks on ta nimetanud Kölerit, Rembrandti, Rubensit, Corot`d, Ruisdaeli. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Soomes, Lätis ja muidugi Eestis jne.
Ülo Sarapuu maastikumaalid on pisut viirastuslikud, natuke udused, kuid siiski helged. Kunstnik maalib sujuvate värviüleminekutega, ilma teravate piirjoonteta. Alati on seal ka mingi domineeriv objekt - kas mõni sild, varemed või puutüvi. Maale läbib vormide ebatavaline rütm, mille üheks vahendiks on valguse ja õhu kujutamine. Oma maalide kompositsioonis püüab kunstnik kõiki elemente täielikult ühte sulatada. Kunstniku enda sõnul on loodus meie ümber tegelikult täiuslikus harmoonias, kunstnik peab sealt vaid hetke võtma ja edasi andma. See on tal ka suurepäraselt õnnestunud. Tema piltidel on valitud hetked looduse harmoonilisest kulgemisest. Ülo Sarapuu maalid ajendavad inimesi leidma endas sisemist rahu ja vaikust ning need mõjuvad teraapiliselt. See rahu ja vaikus, mis pildi seest tuleb, see ongi ravi – on kunstnik ise öelnud.

Portreemaalis paneb kunstnik rõhu inimese sisemise mina esiletoomisele. Ta maalib nii ajaloolisi isikuid ja kui ka praegusaegseid kaasteelisi. Ülo teab, et portree puhul peab lisaks välisele sarnasusele olema näha ka portreteeritava iseloom - olgu kujutatav ükskõik kes.

Käesolevale isikunäitusele on valitud tööd, mis iseloomustavad kunstniku tegemisis läbi kahe viimase aastakümne.

Kunstniku töödega saate tutvuda http://sarapuu.weebly.com/

27.07.15 – 28.08.15 PAUL KORMAŠOVI maalinäitus „Päevad, mis ununevad“
Näituse avamine 27. juulil kell 17.
Paul Kormašov (s. 1989 Tallinnas) on Eesti maalikunstnik, kes elab ja töötab Berliinis. Pärast õpingute lõpetamist Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2013) oli tema põhitööks ajalooliste ehitiste restaureerimine, kuid käesoleva aasta aprillis loobus ta sellest, soovides pühenduda rohkem loovkunstniku elukutsele. Näituse “Päevad, mis ununevad” sisu on suuresti nimetatud töökogemusega seotud, kujutades tänapäeva töölise sünget, üksluist, kuid siiski lootusrikast argipäeva.
Paul Kormašov: „Minu eesmärk on luua kunsti, mis on ühteaegu visuaalselt nauditav ja moodsas ühiskonnas aktuaalne. Ma ei näe erilist mõtet kujutada vaid teemasid, mida kunstnikud juba aastasadu käsitlevad, kuid samas soovin vältida kaasaegsele kunstile tihti omaseid liialdusi. Kunstnikuna on minu jaoks väga oluline mitte kaotada kontakti reaalsusega, vaid luua midagi niisugust, mis on nauditav ka kunstihariduseta vaatajale ning pakub lisaks visuaalsele elamusele mõtlemisainet.“

Täpsem info/kontaktandmed:

Galeriis.

Tasuta.


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
august 2022
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
< juulisept >

Üritused e-postile: