SÜNDMUSTE KAVA
  tagasi AVALEHELE
  SA Võru Kannel
  Töötajad
  Teenused
  Piletiinfo, SAALIPLAANID
  Kino Kannel
  "Võru Kandle teatriauhind"
  Võru Linnagalerii
  Harrastustegevus
  Kohvik Kannel
  Külastaja meelespea
  Facebooki leht ja koostööpartnerid
  Sündmuste arhiiv
  Tagasivaateid
   
   
    SA Võru Kannel
Liiva 13, 65609 Vőru
Info: (+372) 78 68676, (+372) 78 68671
Faks: (+372) 78 68672
E-post: info@vorukannel.ee
 
Täna Kandles | Hooaja tippsündmused | Ürituste arhiiv

Kõik üritused
Ürituse nimi: Kuressaare Linnateatri etendus "PERSONA"
Kuupäev: 12.02.2018
Kell: 14:00
Koht:
Ürituse kirjeldus:

PERSONA

Matteo Spiazzi

Üks korter. Neli inimest. Ebatäiuslikud suhted.

Loos kujutatud põlvkond on üles kasvanud moonutatud kujutluspiltide najal, jälitades iga hinna eest oma unelmaid, et jõuda tõotatud õnneni. Sest lõpp peab ju alati õnnelik olema.

Neli kolmekümnendate lävepakul olevat inimest on sattunud veidra kooselu lõksu, sest see on nende ainus võimalus pääseda tööorjusest, raha nimel vihatud töö tegemisest. Nad on eksinud, nad ei tea enam, kes nad on või kuhu viib nende tee.

Selles korteris sünnib lugu läbi rea situatsioonide, mis avavad tegelaste naljakaid, õrnu, keerulisi, unenäolisi ja inimlikult ebatäiuslikke külgi. Kõik, mis juhtub, on vaid üks hullumeelne otsing iseenda identiteedi järele – on see siis ruum, mask, isik, hetk või puhas illusioon?

Lavastaja ja kunstnik: Matteo Spiazzi
Helikunstnik: Villem Rootalu
Valguskunstnik: Tarmo Matt
Maskimeistrid: Annika Aedma (NUKU), Evelin Vassar (NUKU), Matteo Spiazzi

Näitlejad: Rauno Kaibiainen, Merilin Kirbits, Kristian Põldma ja Tanel Ting

Sihtgrupp alates 14. eluaastast ja täiskasvanud.

Etendus on ühes vaatuses ca 1h 10min
Esietendus 4. Novembril 2017 Kuressaare Linnateatris

klteater.ee/repertuaar/

 ***

Head huvijuhid ja klassijuhatajad! 

12. veebruaril kell 14 etendub Võru Kandles Itaalia lavastaja Matteo Spiazzi noortelavastus “Persona”, mis räägib noorte inimeste eneseotsingutest ja valikute tegemistest ellu astumisel. Lugu on mõistetav igast rahvusest vaatajale, sest etenduse vältel (1h 10´) ei lausuta ühtegi sõna - näitlejad kannavad maske, mis, nagu päriseluski, langetatakse oma tegeliku “mina” paljastamiseks vaid hetkeks ja hoolega valitud inimeste ees...    

Loo peategelased on ühte pisikest korterit jagavad neli kolmekümnendates noort inimest, kes justkui peaksid juba olema endale selgeks teinud oma vajadused ja ootused elule, kuid otsustaval hetkel on nende enesekindlus siiski kõikuma löönud. Või kas ikka on? Ilmselt mängib tahtejõu puudumises rolli ka tõik, et kujutatud põlvkond on üles kasvanud moonutatud kujutluspiltide najal, jälitades iga hinna eest oma unelmaid, et jõuda tõotatud õnneni.

Otsime vastuseid küsimustele: “kas tõesti mul peab ka olema kindel töö / kindel suhe / eluasemelaen / autoliising / pere ja lapsed / trimmis keha / hea haridus / cum laude´d ...”? Milline see minu elu on? Mis on minu mina? Minu identiteet? Kas see „tüüpiline elu“ on MINU identiteet?

Selles korteris sünnib lugu läbi rea situatsioonide, mis avavad tegelaste naljakaid, õrnu, keerulisi, unenäolisi ja inimlikult ebatäiuslikke külgi. Kõik, mis juhtub, on vaid üks hullumeelne otsing iseenda identiteedi järele – on see siis ruum, mask, isik, hetk või puhas illusioon?

*
Matteo Spiazzi on lõpetanud Itaalias Udines tegutseva teatrikunstiakadeemia ning on ennast maskiteatri- ja commedia dell’arte-alaselt täiendanud mitmete oma ala meistrite juures. Ta on lavastanud ja andnud meistriklasse mitmel pool Euroopas, aga ka kaugemal. Tema eelmist lavastust “Belvedere pansion” mängitakse edukalt Valgevenes Minski riiklikus nukuteatris. Eestis on Spiazzi andnud samuti meistriklasse – möödunud sügisel teatriprofessionaalidele Tallinnas Kammerteatris ja tudengitele TÜ Viljandi kultuuriakadeemias, tänavu juulis Tallinnas NUKU teatris. Meistriklassides keskendub ta just maskiteatrile, mis on Eestis veel avastamata, aga palju võimalusi pakkuv teatrimeetod.

Möödunud aasta novembris osaleti edukalt lavastusega Itaalias toimunud festivalil "Premio Nazionale Giovani Realtà del Teatro, X ed. 2017" ("10. rahvusvaheline noortele teatritegijatele suunatud konkurss 2017").

Etendus on mõeldud vaatajatele alates 14. eluaastast.
Pileti hind õpilasele on 8 €. Klassiga tulev õpetaja saab teatrisse tasuta. Piletid saadaval Piletimaailma müügipunktides üle Eesti. Broneerimine võimalik ka läbi teatri aadressil ene@klteater.ee.
   

Heade soovidega,

Ene Pärtel
projektijuht
5345 8638
45 33 555
ene@klteater.ee
Kuressaare Linnateater
www.klteater.ee

Medium

 

Täpsem info/kontaktandmed:

Teatrisaalis. Piletid hinnaga 8 € ja 12 € on müügil Võru Kandle kassas ja Piletimaailma müügipunktides.

Info: *Soodushinnaga 8 € pileti saavad pensionärid, õpilased, invaliidid, ITIC ja ISIC kaardi ettenäitajad.

www.piletimaailm.com/performances/75502-persona


<<Tagasi
 
Kultuurikalender
oktoober 2020
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
< septnov >

Üritused e-postile: